Почетният консул д-р инж. Димитър Белелиев участва в работна среща с Н.Пр. г-н Донг-бе Ким, посланик на Република Корея в България. Събитието, организирано от Асоциацията на почетните консули в България (АПКБ), събра представители на дипломатическия корпус за дискусия с корейската дипломатическа мисия.
В рамките на работния обяд, почетният консул имаше възможност да обсъди актуални въпроси с посланик Ким и екипа му. Той бе придружен от г-жа Микьонг Юн, съветник, и г-жа Сонг-юн Ли, експерт в политико-икономическия отдел на посолството.
Участието на Почетното консулство на Румъния в Пловдив в подобни събития е част от постоянните усилия на консулството за поддържане на активен диалог с дипломатическите представители на различни държави, акредитирани в България. Тези контакти са ключови за утвърждаване на ролята на консулството като представител на румънските интереси и за насърчаване на международното сътрудничество в Пловдив и региона.
Активното участие в срещи, организирани от АПКБ, е поредна стъпка в утвърждаването на дипломатическото присъствие на Румъния в Пловдив. Чрез този пряк диалог се осигурява обмен на информация и координация с останалите дипломатически мисии в страната, което подпомага ефективната работа на консулството в региона.
